Facebook Ad Breaks Nedir?

Dünyanın ilk duyulan ve en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Facebook sürekli olarak markayı büyütmeye ve geliştirmeye devam etmektedir. Facebook kullanımı ülkemizde oldukça ciddi seviyelere gelmiştir. Yıllardır Türkiye de en çok kullanılan sosyal medya platformu olmayı devam ettiren Facebook şirketi Türkiye de yatırımlar yaparak da gelişimini sürdürmektedir.

Facebook Ad Breaks Nedir?

Facebook sürekli olarak Facebook Sayfalar kısmında insanların oluşturdukları gerçek resmi sayfalar ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar ile birlikte güncellemelerini ve gelişimlerini sürdürmektedir. Bu doğrultu da kısa süre önce çıkardığı Facebook Ad Breaks sisteminden bu içeriğimizde bahsedeceğiz. Facebook Ad Breaks sistemi bir çok sayfa yöneticisine gelmekte ve Türkiye’de de kullanımına başlayan bir çok sayfa bulunmaktadır.

Facebook’un yayıncılar için gelir sistemi olarak geliştirdiği Ad Breaks, Facebook videoları üzerinden para kazanmayı sağlayan bir yeniliktir. Bir çok sayfaya Ad Breaks özelliği gelmesi ile birlikte bir çok kişi sayfaları üzerinden oluşturdukları videolar ile gelir elde etmeye başlamıştır. Facebook Ad Breaks sistemi kısa süre içerisinde bir çok kişi tarafından tespit edilmiş ve gerekli araştırmaları halen yapmaya devam etmektedirler. Facebook bunun öncesinde Instant Articles modelini yayıncılara sunması ile birlikte sayfa yöneticilerinin para kazanmalarını sağlayacak yeni modeller de üretmeye devam etmektedir.

Facebook Ad Breaks başvurularının da kısa süre içerisinde açılması ile beraber bu modelin gelmediği sayfalarda Facebook’a başvurular gerçekleştirebiliyor. Facebook diğer modelinden gelen bir çok bilgi ile birlikte bu modelinde de sayfa yöneticilerine elde edilen erişim ve tıklamalardan belirli bir gelir elde etmelerini sağlamaktadır. Dolar üzerinden gerçekleştirilen kazançlar da ister Türk lirası olarak ister dolar üzerinden sayfa yöneticilerinin yazdıkları hesap numaralarına yatırılmaktadır. 

Facebook Ad Breaks modeli için Facebook kısa süre içerisinde açıklama yapacak ve bu modelin nasıl kullanılacağı ve hangi şartlar üzerinde yayıncıların daha fazla gelir elde edeceğini açıklayacak olan politikaları da yönergeleri de hazırlamak için işe koyulmuş durumda. Facebook Türkiye bu konu ile ilgili sayfa yöneticilerini de bilgilendirecek mailler göndermektedir.